Předimenzovaná novostavba V Jehličí na programu zastupitelstva

Zařazení novostavby bytového domu V Jehličí na program zastupitelstva 11. prosince 2013 umožňuje občanům sdělit zastupitelům osobně své připomínky.

Občané mají možnost vyjádřit své připomínky k předimenzované novostavbě bytového domu V Jehličí a nesouhlas s prodejem pozemku, který bude součástí této stavby, na zasedání Zastupitelstva MČ P4, které se koná ve středu 11. prosince 2013 od 10:00 na staré nuselské radnici.

Na program zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 (bod 6e) byl zařazen prodej pozemku v ulici V Jehličí, na kterém má být vybudována přístupová cesta k plánovanému bytovému domu. Prodejem tohoto pozemku si městská část omezuje možnost ovlivňovat stavbu. V minulosti již několikrát zastupitelé prodali pozemek v majetku městské části soukromníkům a pak tvrdili, že se stavbou nemohou nic dělat, protože se jedná o soukromý majetek. Nyní je však příležitost takové situaci předejít. Zastupitelé mají nyní možnost svým hlasováním ukázat, zda skutečně bojují s předimenzovanými stavbami, nebo o tom jen mluví. Klub zastupitelů Strany zelených již zaslal své odmítavé stanovisko k plánované výstavbě (viz níže), od ostatních klubů zatím vyjádření nepřišlo.

S výstavbou předimenzovaného bytového domu nesouhlasí obyvatelé okolních domů. Na místě bývalé nouzové stavby (malého rodinného domku) má vyrůst bytový dům s 32 byty. Plánovaná novostavba nerespektuje charakter území, zlikviduje přilehlou zeleň, sníží kvalitu bydlení, poškodí životní prostředí, zatíží území další dopravou a zhorší možnost parkování, která je již nyní v oblasti katastrofální. Již 130 občanů podpsalo petici proti předimenzované stavbě a dalších 60 podalo své připomínky v územním řízení buď samostatně, nebo prostřednictvím o. s. 4-občanská.

Zastupitelům je možno i napsat. Na těchto stránkách je jedna z možných verzí výzvy k zastupitelům i s emailovými adresami, viz článek Vyjádření připomínek k prodeji pozemku a novostavbě V Jehličí.

„Klub zastupitelů SZ je proti záměru developmentu V Jehličí. Sídliště Krč je ucelený urbanistický celek, kam nová výstavba nepatří. Otevřená prostranství jsou součástí původního záměru a činí tak sídliště Krč jedním z nejlepších v republice. Projekty jako výstavba V jehličí, rozšíření Vídeňské či Štúrovy by se výrazně negativně podepsaly na kvalitě života v Krči. Sídliště Krč potřebuje metro D, které mu uleví od aut, ne nový development.“ (Petr Štěpánek, Strana zelených)